Bojujeme

25. července 2014 v 22:52 | Levianth |  Raději neuvažovat
To, jak sveřepě se bráníme fakt o své pravdě a jedinečnosti i přes jasně danou presumpci toho, že jsme jen kopie již vyslovených názorů, mě občas rozesmává. Snažíme se dokázat společnosti ve světle pokořených dogmat a vyvrácených úvah s hlavním cílem - být tím srdcem právě objeveného neznámého.
Bijeme svými imaginárními hrníčky o mříže postavené lidskou neústupností a vytváříme tím zvuk svého vlastního rozzuřeného hlasu.
Bojujeme i s posledními nádechy a pouze poslední argumenty, jež nás pohřbí a jejichž síla nabírá podoby podzimní bouřky, nám mohou ukázat, že prohráváme.
Nevzdáváme se právě ukousnutého dílu našeho soukromí a výhry stejně tak. Nedovoluje nám to hrdost, nebo snad lidská domýšlivost? Či jste snad takhle naprogramovaní od společnosti a jejího pohledu na dnešní život?
Ne, přec tohle nemůže být pravdou. Je to dáno námi. Naší vlastní úvahou. Náš názor je vytepaný v pecích správného uvažování a zakalené pouze naším zrakem. My jsme pánové našich životů a náš pohled je nad plný vyleštěných křišťálů.
A co když ne? Co když nám byl ten nápad podsunut? Nenápadně Vám jej nastražil tázající se s tím, protože věděl, jak budete reagovat? Nebo se snad v těch svinutých závitech schovává kapka poctivého přemýšlení? Budete přemýšlet nad tím, jestli je Vaše úvaha to pravé pro danou diskuzi, či tam hodíte první myšlenku, jež Vám vyplave na povrchu míšního moku?
Ptáte se, zda-li je to konec?
Otázka je spíše - Přesvědčila jsem Vás?
Pokud ano, myslíte si, že ten malý červíček pochybností se Vám bude dostatečně dlouho vyhýbat a potom se Vám nezavrtá ještě hlouběji, než byl?

Pokud ne, ukončila jsem Váš boj, či šáhnete po nebližší záchranné větvi a postavíte se zpět na nohy, abyste ty zákeřné hlasy pochybnosti drželi dál od svých uší?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama