Pochmurné ráno

30. listopadu 2013 v 22:12 | Levianth |  Kousky střípků
"Wake me up, when september ends ," začal nemilosrdně zpívat můj budík v telefonu.
Povedlo se mi ten nástroj, který si dovolil mi přerušit sny, nahmatat aniž bych musela otevřít oči. Zmáčkla jsem ukončení a spokojeně ho položila zpět. S chutí jsem se převalila na druhý bok a řekla jsem si, že bych to dnes mohla sabotovat. Na druhou stranu jsem věděla, že za deset minut bude cvrlikat znovu a donutí mě se otočit a nejspíše i vstát. Nezklamal.
Znechuceně jsem otevřela oči a ukončila jeho druhé kolo do-re-mi. Zpoza zatažených žaluzií se mi do pokoje dobývalo chladné ranní světlo. Chvilku jsem se převalovala ve vyhřáté posteli a nakonec po několika vnitřních rozhovorech jsem vstala. Odkopla jsem peřinu do nejzazšího rohu, aby mě nenapadlo se pod ní znovu schovat a sedla jsem si na okraj. Promnula jsem si obličej a malátně jsem se zvedla.

Bylo mi sice přímené teplo, ale těžko se mi dýchalo.Přesunula jsem se k oknu a otevřela jsem jej v pyžamu dokořán. Studený podzimní vzduch se okamžitě dral do vytopené místnosti. Slabé denní světlo se po krůčcích procházelo místností a hledalo věci, které by si s ním hráli se stíny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama