Nezapomínej kdo jsi

4. září 2013 v 8:56 | Levianth |  Poslední z ostrovů
Myslela, že si z ní dělá srandu. Teď věděla pravdu. Srandu si nedělal a ona neví, kde hledat. V chrámu nenašla nic, co by ji mohlo přivést k nějakému objevu. Ale bylo to celkem jasné, protože v chrámu strávila tolik dní, že ji nepřišlo zvláštní vůbec nic. Rozhodla se tedy přejít do Šamanova domu.
Otevřela velké dřevěné dveře, které byli dáni kousek od sochy Yioldy. Potřetí ve svém životě vstoupila do výsostného domu Šamana. Na stěnách byla vystavena vycpaná zvířata. Pod zvířaty byly v knihovnách vyskládány knihy a různé nádobky plné ošklivých věcí. Uprostřed místnosti stál velký kulatý stůl se šesti židlemi. Tady se konaly všechny důležité věci. Hlavní lidé kmene se zde radili, co se bude dělat dál. Nenechávali nic náhodě. Na stole byly rozházeny počmárané papíry a otevřené knihy. Mezi knihami byly položeny talíře s čerstvým jídlem a poháry s pitím. Srdce ji sevřel smutek a strach. Hluboko vzadu v místnosti stála postel s nočními stolky.
Lylien přešla opatrně celou místnost a po cestě k posteli otvírala zavřená okna, aby do místnosti dostala trochu světla a doufala, že jí potom opustí ten stísněný pocit. Podívala se pod postel, kde objevila jen prach a zbytky jídla. Prohledala opatrně postel a ustlala ji, aby to vypadalo lépe. Sedla si levý okraj postele a otevírala šuplík po šuplíku u nočního stolečku. Nic. Přešla na pravo a opakovala stejný postup. Prošla knížku po knížce a hledala nějaký návod, nebo něco, co by ji mohlo připomínat světlo či návod na jeho nález. Záměrně se vyhýbala pohledům do skleniček, kde byli části rostlin a zvířat. Strávila tím skoro celý den. Vůbec to nešlo rychle a s každým neúspěchem se jí zmocňovala větší a větší beznaděj. Při poslední polici knížek se přistihla, že dvě knihy prolistovala jen tak a přemýšlela, co řekne v jejich úkrytě. Na chvilku se raději zastavila a prodýchala. Potom se k nim vrátila a prohlédla je raději znova. V očích se jí objevily slzy. Sedla si zkroušeně ke stolu a začala brečet. Teprve teď si na ní vybrala celá situace svoji daň. Těžce se jí dýchalo a občas se nemohla ani nadechnout. Slzy otírala do cípů své kůže a poslepu nahmatala kus prostírání zpod misek, aby se mohla vysmrkat. Svojí šmátrající rukou převrhla jeden z pohárů s vínem.
"Proboha!" zaklela a vztekle začala uklízet rozlité víno. Přes slzavé oči spatřila ročně sešívaný notes se značně ošumělými deskami.
Natáhla se pro něj a zvědavě ho otevřela. Musela se posadit. Našla to, proč sem přišla.
- Světlo pro Ztracené město -
Instrukce:
Světlo je darem naší největší a musí být silně chráněno proti slabě věřícím a všem, kteří by jej chtěli zneužít.
Jeho poloha může být sdělena pouze Šamanům a jejich přímým zástupcům. Klíč musí být vždy v těsné blízkosti Nejvyššího Šamana a nesmí být nikdy odložen, pokud nenastane situace, která by uvrhla klíč v nebezpečí.
Klíč:
Z těla samotné Pery byl vytrhnut, aby připomínal její obětování se pro její lid.
Legenda:
Kdo do očí samotné Yioldy se opováží pohlédnout, spatří lesk nekonečných perel smrtelných slz.
Každá za svobodu uroněna byla a připomínajíce veškeré utrpení v sobě odrážejí veškeré světlo.
Pozvedni Yioldo své kopí naděje a ukaž nám cestu k další cestě v hledání naší budoucnosti.
Nepřátelé v tu chvíli se na pozoru mají, neboť dech neusínajících lvů je v mžiku může spálit, pokud neprojeví pokoru před svatým vyjevením.
A každý pokorný člověk ať se vyhne syčení hadů, kteří je budou svádět k lehkým krokům na cestě k pravému cíly.
Pak při prolití slz mrtvých bojovníků se otevřou dveře k spáse Ztraceného světla a první vyvolená Yioldy odejme poslední překážky ve světě duchů, jelikož její víra je pevnější než skála.

Další stánky byli popsáni nesrozumitelným jazykem a klikyháky, které Lylien neznala.
-

"Klíč má Šaman a toho unesli Qurtové. Jinak je tu hádanka, která dává stejný smysl, jako troubení strobíků na louce. Paráda," svezla se otráveně na židli. Byla přesto ráda, že něco našla a může to dát přečíst ostatním. Ještě jednou prohlédla celý pokoj, jestli nenajde něco divných varů, co by mohlo být klíčem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama