Můj věčně nespokojený rarach

4. srpna 2013 v 21:06 | Levianth |  Kousky střípků
Seděla jsem na měkké fialové dece a s kapucí hozenou přes hlavu jsem sledovala scenérii před sebou.
To, že jsem neustále plná pochybností je všeobecně daný fakt. Moje komplikované rozhodování a nízká sebedůvěra jsou v mém nitru otisknuty jako odlitek dinosauřích stop.
Krátkým ulomeným kusem suché větve jsem si kreslila obrazce do písku. Šum právě probuzeného moře se rozléhal po dlouhé pláži a vlnky něžně hladily okraje svého nekonečného oceánu. Slunce v dáli se loučilo z romantického objetí s vodou a stoupalo do nebeských výšek mezi nadýchané obláčky rozličných tvarů.
Tak proč mi neustále podráží nohy? Ať udělám, co udělám, tak mi připomene někoho lepšího, než jsem já. Vím, že nejsem středem vesmíru a nebudu nikdy bohatá módní diva, ale přesto by mohl být přeci trošku shovívavější.
Rozzlobeně jsem rozpitvala pracně namalovaný obrázek a cítila jsem, jak se mi do očí derou slzy. Zhluboka jsem se nadechla a zavrtěla jsem hlavou. Nechci brečet a už vůbec ne kvůli němu.
Zahodila jsem klacík do písku, jenž mě obklopoval až po okraje deky. Přitáhla jsem si zkroušeně nohy k sobě a opřela jsem si bradu o kolena. Rukama jsem si stahovala okraje kalhot, které neposlušně lezly nahoru. Kousek ode mne přistála parta racků. Hledali zajímavé zbytky civilizace pro své pobavení, nebo nakrmení. Někteří se na mě dívali svýma černýma očkama a občas se zachechtali. Litovala jsem, že jsme si ten klacík nenechala na tyhle chechtající se neřády.
Přeci nemůžu být tak špatná a nemotorná. Musí být něco, co by si ostatní na mě mohli cenit. Za co by mne mohl ON pochválit! Vždyť nejsem nijak naivní nána.
Slzy prorazily obranou bariéru a stekly mi po tváři. Objala jsem si nohy a přitulila jsem se k nim. Teplé krůpěje se mi linuly po tváři v pravidelných intervalech mých vzlyků. Na chvilku jsem se hluboce nadechla a pokusila se přestat.

Nezabralo to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama