Duben 2013

Mauriciovy Lesy 3

10. dubna 2013 v 15:59 | Levianth
. Přistihla jsem se, že občas po něm pokukuju. Párkrát mě dokonce přímo hypnotizoval těma svýma oříškovýma očima. Bože, nad čím to přemýšlím. Chtěl mě zabít a já bych po něm skočila! Dala jsem si imaginární výchovnou facku.
Přistoupila jsem k němu a on mi podal láhev. Chutnalo to naprosto odporně, ale udřela jsem kamennou tvář. Na pár vteřin jsem myslela, že mu to vyprsknu zpět do láhve.
"Není to žádný zázrak, ale je dobré,"
"Jde to, pila jsem i horší," zalhala jsem. Na důkaz mé lži, jsem se ještě jednou napila. Možná, že kdyby mi trhali zuby, tak by to bylo lepší. Podala jsem mu láhev zpět.
"Opravdu? Nevypadáte na to, že by jste měla někdy špatné víno," usmál se a opřel se o zeď.
"Zažila jsem toho dost. Možná by se to i vyrovnalo tobě. Jinak já jsem Enyah, nevykej mi prosím."
"Dobře, Enyah je docela neobvyklé jméno víš to? Ještě jsem nikdy nic takového neslyšel. Ela, Estra, Emilie, Ema…..,"přepočítával jména na prstech.
"Enyah je jméno jedné ženy ze starých bájí. Moje matka si na takové příběhy potrpěla. Sama byla podle báje pojmenovaná."
"A jak se jmenovala?"
"Archmalie," při vyslovení jména mé matky se ve mně na chvilku ozval strašný pocit smutku. Před očima jsem ji viděla mrtvou a žadonící někoho, aby mě ochránil. Zatřásla jsem hlavou, jako bych ten pocit chtěla setřást.
"To je velmi krásné jméno. Moje maminka se jmenovala Thalia."
"Také pěkné jméno. Mohl by jsi mi říct, proč tě vlastně Ragnor vyslal?" žádné okliky.
"A já myslel, že mě necháš alespoň dopít láhev,"zamračil se, "proč tě to vlastně zajímá? Stejně se to nepovedlo. Já zbaběle přeběhl a ty žiješ. Proč se v tom šťourat."
"Tebe by nezajímalo, proč tě chce, nebo chtěl někdo zabít? Nejsem si vědoma žádného provinění vůči Talosovi, či naší zemi."
"Řekněme, že Ragnor vidí do minulosti, ale i do budoucnosti. Dokáže vidět i do lidí a najít jejich strach. A na základě těchto poznatků pak vydává rozkazy. Nikdy nám neřekne o co se jedná, protože mi to vědět nepotřebujeme, my našemu Osvícenému plně důvěřujeme. A v tvém případě byla pouze indicie o zabití ve spánku. Nyat se může projevit pouze při tvé bdělosti.Kdo ví, možná to je kvůli ní."
"Kvůli Nyat?"
"Ano, je to démon. Nevím, co ti kdy o sobě řekla, ale nepatří k těm pekelným lůzám." Napil se o něco víc a podal mi láhev.
"Lůzy?!" napila jsem se.
"Podsvětí nemá lůzy! Jen mocnější a slabé. Možná snůšky ničeho, ale lůzy určitě ne..a už vůbec ne v našich konklávách. Ale tomu vy pozemské duše nerozumíte. Dokud dýcháte tento vzduch, tak ani nepochopíte." Ohradila se Nyat.
"Moc mi toho o sobě nikdy neřekla, prý mě tím chrání."
"Tak to určitě, protože jakékoliv vědění by tě učinilo snáze manipulovatelnou. Mocnější mágové by tě cítili na sto honů. A všechny temné bytosti by tě neustále pronásledovali. Takhle tvá nevědomost je jejím štítem."
"Hmmm," a to mi musí říct můj vrah.
"A pokud ti to neřekla, tak ani já ti nic neprozradím, pokud si to výslovně nebudeš přát," zkontroloval zajíce a sedl si zpět.
"Neptej se Eny, nechceš to vědět, věř mi."
"No, něco málo bych vědět chtěla. Třeba o jejím postavení, co umí a co ji omezuje."
"No to je teda skvělý!!! Já tě chráním a ty se tu chceš nechat zabít!" zabrnělo mě tělo.
"Cítím, že ona nechce, abych ti něco říkal. Můžu ti leda říct, že je vyšší démon temnoty. A je velmi vzácné, že s někým tak dlouho přebývají, aniž by je ovládli, nebo zabili," pokusil se vyvarovat něčemu konkrétnímu.
"Nic, co by mi nejspíše neřekla encyklopedie, ale budiž. Doprošovat se nebudu."
"To jsem rád. A může se zeptat já na něco?"
"No klidně, ale podle tvé odpovědi nečekej nějaké terno."
"Co chceš vlastně ve Svatyni Zapomnění? Všichni se jí vyhýbají obloukem a ty tam jedeš na jistou smrt jen tak."
"Ve Svatyni je jeden Nekromancer. Mám s ním nevyřízené účty a hlavně pár neodkladných otázeček."
"No, já mám takový pocit, že z té návštěvy nebude nadšen. Jsi si vědoma, že to rozhodně nebude podle tvých představ."
"No je mi jasné, že to rozhodně nebude procházka rajskou zahradou. Ale lepší žít s tím, že jsem to zkusila, než s tím, že by se to mohlo stát. Mám i pocit, že Nyat ho zrovna moc nemusí."
"To bude asi tím, že někteří Nekromanceři , jenž mají velkou duchovní sílu, mohou svazovat menší démony a donutit je ke spolupráci."
" Jako, že by si ji podrobil?"
"Tak to ani náhodou!" rozčílila se Nyat, " Modlil by se k té své Átře rychleji, než by vyslovil její jméno. Na mě si nějaký namyšlený polomrtvý vypatlaný nekrouš nebude dovolovat!"
"Předpokládám, že ti již bylo sděleno, že ne," usmál se Marco. Vytáhl druhou láhev a aniž bych ho viděla ji otvírat, tak jsem ji držela v ruce a usrkávala.
"Docela rychle," usmála jsem se na něho zpět. Cítila jsem, že se mi malinko nedokrvuje mozek, protože jsem začala přemýšlet o tom, jaké by to bylo ho políbit.
"Věřím, že je velice temperamentní. Možná bych i pochyboval kdo koho ovládá," zasmál se krátce, "škoda, že se nemohu vrátit zpět domů." Zamračil se náhle.
"Já se taky nemůžu vrátit. Není kam," zamračila jsem se společně s ním.
"Nechtěl jsem načínat melancholické téma. Omlouvám se, " vyskočil na nohy , " počkej tu chvíli, něco jsem našel. Myslím že se ti to bude moc líbit." Odběhl po schodech nahoru.
Místnost se začala plnit vůni pečeného masa. Jeho kůň byl spokojeně rozvalen na podestýlce ze sena a tiše odfrkával. Až teď jsme si všimla, že tu bylo v celku uklizeno a dřevěný stůl se židlemi byli ve výborném stavu. Tady někdo pilně čaroval. Tělem se mi rozlévalo teplo z alkoholu a cítila jsem se odpočatá. Víno jsem raději odložila, aby mě plně neomámilo. Stále jsem měla na paměti, kdo mě chtěl zabít. Přešla jsem couravým krokem ke stolu a posadila jsem se. Bylo prostřeno. Opravdu si nechal záležet a podle počtu talířů se mnou dost počítal. Na minutku mě napadlo, že bych se měla zvednout a překazit mu tu jeho předvídavost odchodem do svého pokoje, ale víno už působilo a zajíc voněl velice lákavě.
"Utáhl tě na vařenou nudli," smála se mi Nyat , " ale mohlo by to být zajímavé. Ty a tvůj osobní vrah."
"No a já si už myslela, že jsi šla spát," odsekla jsem jí rozčileně.
"Čert nikdy nespí! To nevíš?" začala se smát nanovo.
"Čert ne, ale ty jsi Démon."
"Šikovná, je vidět, že tě mám vycvičenou," pochválila mě , "ale přesto bych si dovolila říct jednu věc. Cesta daleká, smrt jistá….já bych to moc neoddalovala a rovnou bych ho svedla. Sundáš trochu kůže tady a tam."
"Ty jsi se zbláznila!! Žádné svádění nebude!"
"Vždyť to cítím, jak po něm toužíš. Vždyť je to pohledný chlap. Určitě bude mít pod tím oblečením i nějaké svaly, co by stály za hřích," v jejím hlase jsem uslyšela laškování.
"Tobě se líbí! Nyat, ty mě tu přemlouváš, protože bys ho chtěla?!"
"A co je na tom špatného? Trocha sexu ještě nikoho nezabila," ušklíbla se , " ač tebe by to mohlo stát život."
"Ach bože, to je vrchol. Absolutně odmítám jakékoliv návrhy z tvojí i jeho strany. Svoje fantazie si na uzdě udržím a ty laskavě drž jazyk za zuby."
"Tak jsem tady," přiběhl s veselým úsměvem Marco.
"A já tady."
"Podívej, co jsem našel. Napadlo mě, že ty bys to mohla ocenit." Podával mi věc schovanou ve dlani.
Natáhla jsem ruku k němu. Na dlaň mi spadl malý brusný kamínek. Byl velký akorát na kapesní nože.
"Všiml jsem si tvé obliby v nožích. Našel jsem ho v kuchyni a napadlo mne, že by ti mohl udělat radost."
"Děkuju, to je od tebe moc hezké," překvapil mě. Čekala jsem mrtvou myš, nebo třeba nějaký šperk, ale brusný kamínek opravdu ne. Chtěla jsem mu říct, že už mám a 1000x lepší, ale bylo mi líto té snahy, proto jsem byla raději zticha. Usmála jsem se na něj.
"Myslel jsem, že mě s tím vyhodíš."
"Proč bych to dělala, to se s dárky nedělá ," Tedy ne hned.
"Super, jdu se podívat na tu naši večeři."
Povečeřeli jsme trošku tužšího zajíce. Přesto to byla největší lahoda na světě v tomto bohem zapomenutém kraji.
Chvilku jsme si ještě povídali o všem možném. Musím uznat, že měl v celku zajímavý život, při kterém se moc často nenudil. Osvícenská služba nebyla žádná procházka růžovým sadem. Ale to můj život také ne.
Po několika hodinách mluvení a vnitřního boje s Nyat, jsem se rozloučila a šla se připravit na spánek.